Książka

Dariusz Miliński - artysta malarz, oraz znany animator życia kulturalnego, z rzadko dzisiaj spotykaną szczerością, przedstawia czytelnikowi osobiste poszukiwania wyjścia z cmentarza, na którym się urodził.

Artysta z dużą dozą wnikliwej obserwacji, opisuje moment, w którym znalazł się przekraczając Cmentarną Bramę, gdy, to spotkał Dobro oraz Zło, uosobione w symbolicznych postaciach Anioła i Diabła.

Możemy też poznać jak to w dalszym życiu, wartości reprezentowane przez te postacie, zmieniały jego nienaruszalne poglądy na świat.

Język, którym posługuje się autor jest jego osobistą ekspresją nie inspirowaną wymyślnymi określeniami, zaczerpniętymi z oficjalnego stylu, literackich zwierzeń. Jest w tym soczystość prawdziwego języka stworzonego przez rzeczywistych ludzi.

Dzięki temu powstał wnikliwy i barwny dokument z życia polskiego społeczeństwa przeniesionego w drugiej połowie dwudziestego wieku na tak zwane Ziemie Odzyskane.

Dariusz Miliński tworzy portrety ludzi, którzy chcieli osiągnąć lub osiągnęli coś, co według ich najbliższego otoczenia, było nieosiągalne. Ze zrozumieniem też pokazuje tych, którym to się nie udało i pozostali na cmentarzu.

Książka ta, to ważny dokument epoki. Przeznaczona jest dla tych, którzy wierzą w człowieka i jego nieograniczone możliwości rozwoju.

Zobacz fragmenty

Copyright © 2015 by Cafe Galeria Miliński. All rights reserved.

Projekt i realizacja: Internet-media.pl